Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Wózek hydrauliczny podnośnikowy z rozsuwanymi widłami (udźwig: 1 T, wysokość podnoszenia: 2000 mm)
Wózek hydrauliczny podnośnikowy z rozsuwanymi widłami (udźwig: 1 T, wysokość podnoszenia: 2000 mm)
Wózek hydrauliczny podnośnikowy z rozsuwanymi widłami (udźwig: 1 T, wysokość podnoszenia: 2000 mm)
Wózek hydrauliczny podnośnikowy z rozsuwanymi widłami (udźwig: 1 T, wysokość podnoszenia: 2000 mm)

Wózek hydrauliczny podnośnikowy z rozsuwanymi widłami (udźwig: 1 T, wysokość podnoszenia: 2000 mm)

Rozmiar
7 575,04 zł
/ szt. brutto
M
M
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DANE TECHNICZNE:

Udźwig : 1T
Wysokości podnoszenia : 2000 mm
Długość wideł : 1150 mm
Szerokość wideł : 320-770 mm
Szerokość przejazdu : 780 mm
Całkowita długość : 1410 mm
Maksymalna wysokość : 2500 mm
Wysokość w pozycji złożonej : 1600 mm
Centrum ładowania : 600 mm
Kólka : nylon
Wymiary : 1410x780x1790
Masa : 200 KG

 

Hydrauliczny wózek podnośnikowy z rozsuwanymi widłami . Wyróżnia go przystępna cena. Zalecany do wykorzystania na magazynach o niskiej intensywności prac. Od modelu odróżnia go inna budowa bloku hydraulicznego. Opuszczenie ciężaru odbywa się poprzez otwarcie zaworu bloku hydraulicznego.

 

Działalność firmy od samego początku koncentrowała się na sprzedaży wózków widłowych, paleciaków ręcznych, półautomatycznych oraz podnośników.

Specjalizujemy się w sprzedaży i dystrybucji urządzeń do usprawniania prac wyładowczo-załadowczych, transportu towarów i układania ich na regałach. Oferujemy wózki paletowe, podnośnikowe i widłowe.

W naszym asortymencie dostępne są modele ręczne oraz półautomatyczne. Dostępne w ofercie paleciaki oraz inne środki transportu występują w różnych modelach, o odmiennych możliwościach udźwigu. Dbamy o stały rozwój naszej oferty, wprowadzając wyłącznie sprawdzone i pewne rozwiązania. Z chęcią także doradzimy przy wyborze optymalnego modelu.

 

Instrukcja obsługi:

1. Opis i operacja
1.1 Przeznaczenie produktu
Hydrauliczna układarka ręczna to urządzenie do podnoszenia i układania ładunków, którą można wykorzystać do przemieszczania się na krótkich dystansach i podnoszenia ładunków. Cechy tej układarki: kompaktowe rozmiary, dobra zwrotność i stabilność podczas podnoszenia ładunków. Jest bezpieczna, niezawodna, ma długą żywotność i jest łatwa w użyciu, szeroko stosowana w fabrykach, warsztatach, magazynach, kompleksach logistycznych i sortujących oraz w innych dziedzinach działalności związanych z przetwarzaniem i pakowaniem towarów. Zastosowanie tej układarki widłowej skutecznie zmniejsza obciążenie podczas operacji załadunku i rozładunku i zwiększa ich wydajność. Układarka powinna być używana na twardej płaskiej powierzchni w temperaturze otoczenia od -10 do ~ 40 ° C.
Musi być używana, obsługiwana i konserwowana zgodnie z niniejszą instrukcją. Każde inne użycie wykraczające poza zakres zastosowania może spowodować uszkodzenie personelu, ładowarek lub mienia. W szczególności nie zezwalaj na przeciążanie lub nie umieszczaj ładunków po jednej stronie. Tabliczka informacyjna przymocowana do układarki lub schematu rozkładu obciążenia musi koniecznie zawierać informacje o maksymalnej nośności. Zabrania się używania układarki widłowej w obszarach zagrożonych pożarem lub wybuchem, a także w obszarach, w których może być narażona na korozję lub nadmierne zapylenie.

 

Odpowiedzialność właściciela
W niniejszej instrukcji obsługi „właściciel” oznacza każdą osobę fizyczną lub prawną, która używa samej układarki lub używa jej w swoim imieniu. W niektórych przypadkach (na przykład podczas leasingu lub wynajmu) za właściciela uważa się osobę, która zgodnie z istniejącą umową między właścicielem a użytkownikiem układarki wykonuje obowiązki operacyjne.
Właściciel musi upewnić się, że układarka jest używana wyłącznie do celów, do których jest przeznaczona i że wykluczone jest zagrożenie dla życia i zdrowia użytkownika i osób trzecich. Ponadto należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa, a także zasad działania, konserwacji i napraw. Właściciel musi upewnić się, że wszyscy operatorzy ładowaczy przeczytali i zrozumieli niniejszą instrukcję obsługi.
W przypadku nieprzestrzegania instrukcji obsługi warunki gwarancji mogą zostać anulowane. To samo dotyczy przypadków, w których operator lub osoby trzecie niewłaściwie używają układarkę bez zgody działu obsługi klienta producenta.
Instalacja dodatkowego wyposażenia
Instalacja lub użytkowanie dodatkowego wyposażenia, które wpływa lub poprawia osiągi układarki, wymaga pisemnej zgody producenta.

 

2. Zastosowanie zgodnie z przeznaczeniem
2.1 Instalacja, przygotowanie i obsługa
Wprowadzenie
- Rozpakuj produkt, przeczytaj instrukcję obsługi.
- Umieść produkt na płaskiej twardej powierzchni.
- Umieść środek ciężkości ładunku na środku wideł.
- Przeprowadź badanie techniczne w celu ustalenia: zgodności z kompletnością dokumentacji technicznej, dobry stan.
- Sprawdź pracę produktu na biegu jałowym, podnosząc do pełnej wysokości i próbując go przesunąć (2 razy). Do podnoszenia konieczne jest naciśnięcie płynu roboczego za pomocą wahadłowego ruchu dźwigni sterującej.
- Sprawdź działanie mechanizmu spustowego (naciskając pedał).
- Aby zatrzymać podnoszenie lub opuszczanie, po prostu zwolnij uchwyt lub pedał.
- Po wykonaniu powyższych procedur możesz rozpocząć pracę.
Zasada działania
Układarka jest napędzana ciśnieniem hydraulicznym, które zapewnia działanie ręcznej pompy hydraulicznej w wyniku pompowania płynu roboczego do cylindra. Siła napędowa jest następnie przenoszona na obciążenie za pośrednictwem koła pasowego i łańcucha.

 

Operacja
- Chwyć dźwignię podnoszenia i naciskaj dźwignię, aż ciężar wzrośnie do żądanej wysokości.
- Ustaw dźwignię rozładowania, która znajduje się na pręcie do podnoszenia, w pozycji neutralnej, a następnie pociągnij dźwignię rozładowania w swoją stronę. Po tym obciążenie zmniejszy się. Im większa zastosowana siła, tym większa prędkość obniżania obciążenia. W trakcie opuszczania, jeśli to konieczne, w dowolnym momencie można zwolnić dźwignię pręta do podnoszenia.
- Po naciśnięciu dźwigni ręką ładunek nie porusza się.
Uwaga: Prędkość opuszczania jest regulowana. Możesz dostosować prędkość obniżania w zależności od ciężaru ładunku: im większa siła, tym szybszy spadek i na odwrót. Szybkość obniżania obciążenia jest powolna.

 

2.2 Konserwacja i kontrola
Naprawa i konserwacja
Konserwacja i kontrole opisane w tym rozdziale powinny być przeprowadzane zgodnie z odstępami podanymi w karcie kontroli technicznej.
- Oś wału obrotowego, koło kierownicy, rama musi być nasmarowana. Konieczne jest sprawdzenie, czy śruba mocująca jest luźna i w razie potrzeby dokręć ją, sprawdź stan napędu łańcuchowego.
- Po użyciu nowego wózka przez miesiąc należy wymiemić olej hydrauliczny. Podczas dalszej eksploatacji olej można wymieniać raz na sześć miesięcy. Głównie używany jest olej do układów hydraulicznych.
- Konieczne jest sprawdzenie szczelin między ramą a każdym kołem prowadzącym, obudową i każdym wałem pośrednim, gdzie ze względu na długotrwałe użytkowanie możliwe jest nadmierne zużycie części. W takim przypadku, przed użyciem układarki, wyreguluj lub wymień części.
Czyszczenie
Nie używaj łatwopalnych cieczy do czyszczenia układarki.
Przed czyszczeniem należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapobiec iskrzeniu (na przykład z powodu zwarcia).
Jeśli układarka ma być myta strumieniem wody lub myjką wysokociśnieniową, wszystkie elementy elektryczne i elektroniczne muszą być starannie zamknięte, ponieważ nagromadzona wilgoć może spowodować nieprawidłowe działanie.
Nie używaj wody pod ciśnieniem.
Spawanie
Aby uniknąć uszkodzenia podzespołów elektrycznych lub elektronicznych, przed spawaniem usuń je z układarki.

 

2.3 Środki ostrożności
- Unikaj zagrożeń pożarowych i trzymaj sprzęt gaśniczy pod ręką. Nie używaj otwartego płomienia do sprawdzenia dźwigni lub wycieku elektrolitu, cieczy lub oleju. Nie używaj otwartych palet z paliwem lub łatwopalnymi cieczami do czyszczenia części.
- Hamulec, układ kierowniczy, mechanizmy kontrolne, urządzenia zabezpieczające muszą być regularnie sprawdzane i konserwowane.
- Etykiety z danymi technicznymi, instrukcjami obsługi i konserwacji muszą być czytelne.
- Wszystkie części podnoszące muszą być sprawdzone i utrzymywane w bezpiecznym stanie.
- Wszystkie układy hydrauliczne powinny być regularnie sprawdzane i konserwowane zgodnie z przyjętą praktyką. Cylindry, zawory i inne podobne elementy muszą być sprawdzone, aby upewnić się, że „odchylenie” nie rozwija się w takim stopniu, że może stać się przyczyną zagrożenia.
- Układarka musi być utrzymywana w czystości, aby zminimalizować ryzyko pożaru i ułatwić wyszukiwanie luźnych części.
- Klient lub użytkownik nie może wprowadzać zmian i dodatków, które wpływają na nośność i bezpieczną eksploatację wózka bez uprzedniej pisemnej zgody producenta. Płyty i etykiety ze specyfikacjami, instrukcjami użytkowania i konserwacji należy odpowiednio zmienić.
- Układarka musi być używana na twardej, poziomej powierzchni. Unikaj kolizji z blachami stalowymi, kątami urządzeń, żelazem i innymi przedmiotami, które mogłyby uszkodzić koła, nie pozwól widelcom uderzyć w ładunek.
- Nie stawaj w pobliżu ciężarówki podczas podnoszenia. Używaj tylko sprawnego wózka widłowego. Surowo zabrania się stania pod widłami podczas przemieszczania ładunku. Trzymaj widły na wysokości nieprzekraczającej 300 mm od podłoża.

 

3. Gwarancja
Sprzęt dostarczane na rynek Unii Europejskiej spełniają wymagania jakościowe dyrektywy 2006/42/WE w sprawie informacji o Machinery Factsheet for Machinery i posiadają certyfikat CE.
System zarządzania jakością w przemyśle TOR kontroluje każdy etap produkcji bez względu na położenie geograficzne obiektu. Większość naszych zakładów produkcyjnych posiada certyfikat ISO 9001:2008.
Całą niezbędną dokumentację produktu można uzyskać, kontaktując się z oddziałem lub przedstawicielem/sprzedawcą w swoim regionie/kraju.
Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od daty sprzedaży konsumentowi końcowemu, ale nie więcej niż 30 miesięcy od daty produkcji.

 

GWARANCJA NIE OBEJMUJE:
- Części podlegające normalnemu zużyciu i innym typom zużycia, a także awariom sprzętu spowodowanym przez te rodzaje zużycia.
- Usterki urządzeń spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji obsługi lub wynikające z używania sprzętu do celów innych niż zamierzone, podczas użytkowania w niestandardowych warunkach środowiskowych, nieodpowiednich warunkach pracy, w wyniku przeciążenia lub niewystarczającej, nieodpowiedniej konserwacji lub opieki.
- Podczas używania sprzętu należącego do klasy gospodarstwa domowego w warunkach dużej intensywności pracy i dużych obciążeń.
- Zapobieganie i konserwację sprzętu, takiego jak smarowanie, płukanie i wymiana oleju.
- Uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, wióry itp.) i uszkodzenia spowodowane narażeniem na media korozyjne, wysoką wilgotność i wysokie temperatury, wnikanie ciał obcych do otworów wentylacyjnych urządzeń elektrycznych, a także uszkodzenia spowodowane niewłaściwym przechowywaniem i korozją części metalowych.
- Sprzęt, którego projekt został zmodyfikowany lub uzupełniony.
W celu ustalenia przyczyn awarii i/lub charakteru uszkodzenia produktu, przeprowadza się badanie techniczne przez okres 10 dni roboczych od momentu dostarczenia sprzętu do diagnozy. Na podstawie wyników badania podejmowana jest decyzja o wymianie/naprawie produktu. W tym przypadku produkt jest przyjmowany do badania tylko w pełnym zestawie, w obecności paszportu ze znakiem w dniu sprzedaży i pieczęcią sprzedawcy-organizacji.
Termin ochrony wynosi 3 lata.

 

Procedura zgłaszania roszczeń:
- Roszczenia gwarancyjne są akceptowane w okresie gwarancyjnym. W tym celu zapytaj organizację, w której zakupiłeś sprzęt, formularz skargi i instrukcje dotyczące złożenia skargi.
- W przypadku przedłużonej gwarancji do reklamacji należy dołączyć kartę gwarancyjną przedłużonej gwarancji.
- Sprzęt wysyłany do dealera lub centrum serwisowego w formie częściowo lub całkowicie zdemontowanej nie jest objęty gwarancją. Wszelkie ryzyko związane z wysyłką sprzętu do dealera lub centrum serwisowego ponosi właściciel urządzenia.
- Inne roszczenia, inne niż prawo do bezpłatnej naprawy wad sprzętu, nie są objęte gwarancją.
- Po naprawie gwarancyjnej w ramach przedłużonej gwarancji okres przedłużonej gwarancji na urządzenie nie jest przedłużany ani odnawiany.
Lista komponentów z okresem ograniczonej gwarancji.

 

GWARANCJA ROZSZERZONA!
W przypadku tego sprzętu (Układarka hydrauliczna ręczna) możliwe jest przedłużenie gwarancji o 1 (jeden) rok.
W tym celu należy zarejestrować sprzęt w ciągu 60 dni od daty zakupu na oficjalnej stronie internetowej grupy firm (sekcja „serwis”) i uzyskać do roku dodatkowy serwis gwarancyjny. Potwierdzeniem udzielenia przedłużonej gwarancji jest karta gwarancyjna.
Karta gwarancyjna jest ważna tylko wtedy, gdy obecny jest dokument potwierdzający zakup.
Informacje w tej sekcji obowiązują w momencie drukowania niniejszej instrukcji.

Marka
Symbol
85079606
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixel