Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501
Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501
Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501
Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501
Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501

Wózek podnośnikowy z wyciągarką elektryczny (udźwig: 400 kg) 310501

Rozmiar
11 883,45 zł
/ szt. brutto
M
M
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DANE TECHNICZNE:

Pojemność (kg) 400
Masa (kg) 145
Kierownice 125x35 mm
Koła nośne 75x20 mm
Koła nośne Ø150 mm
Środek ciężkości ładunku 300 mm
Wysokość podnoszenia 80-1500 mm (min-max)
Promień skrętu 850 mm
Prędkość podnoszenia (mm / s) 60
Napęd Moc silnika S2 60 min / podnoszenia rating silnika przy S3 15% / 700
Bateria 74/12 Ah / V
Wymiary zewnętrzne 1100x580x1620

 

Hydrauliczny wózek podnośnikowy wyposażony jest w dwoje stałych wideł i platformę chromowaną twardo do uniwersalnego transportu. Możliwość transportu palet o wymiarach mniejszych od standardowych i/lub używania wózka podnośnikowego jako ruchomego stołu podnośnego. Elektryczny wózek podnośnikowy z akumulatorem 74Ah/12V, ładowarką, silnikiem (prąd stały) pompą zwiększającą ergonomię obsługi. Zawór przeciążeniowy, bezobsługowe tuleje i łożyska (RS). Zamknięty układ hydrauliczny z zabezpieczoną/uszczelnioną pompą. Dzięki temu urządzenie może być eksploatowane przez niezwykle długi okres. Długie dyszle zapewniają bezpieczeństwo obsługi. Hamulce nożna na tylnych kółkach samonastawnych. Kółka poliuretanowe. Udźwig 400 kg.

 

Firma powstała w 1995. Dzisiaj jest jednym z największych w Europie dostawców wyposażenia do transportu wewnętrznego. Naszym celem jest dostarczanie produktów w dobrej cenie w każdym z segmentów rynku. Postawiliśmy także na posiadanie całej gamy produktów w naszych magazynach żeby zapewnić szybką dostawę do klienta. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Ljungby w Szwecji, gdzie zlokalizowany jest również nasz główny magazyn o powierzchni 11.000m². W obecnej chwili jesteśmy reprezentowani w 28 krajach świata poprzez naszych dealerów.

 

Instrukcja obsługi:
DZIĘKUJEMY ZA WYBRANIE NASZEGO PRODUKTU. TA INSTRUKCJA OBSŁUGI OPISUJE JAK POPRAWNIE OBSŁUGIWAĆ ELEKTRYCZNY WÓZEK PODNOŚNIKOWY BY ZAPEWNIĆ MU JAK NAJDŁUŻSZY OKRES UŻYTKOWANIA BEZ POTRZEBY DOKONYWANIA CZĘSTYCH CZYNNOŚCI SERWISOWYCH. PROSIMY DOKŁADNIE ZAPOZNAĆ SIĘ Z INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZED UŻYWANIEM WÓZKA. PROSIMY O STARANNE PRZECHOWYWANIE INSTRUKCJI. JEŚLI STWIERDZĄ PAŃSTWO BRAK ZNAKÓW OSTRZEGAWCZYCH LUB BEZPIECZEŃSTWA NA URZĄDZENIU PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ.
UWAGA: Wszystkie informacje tu przedstawione zostały oparte o dane urządzenie dostępne w momencie przekazania do druku tej instrukcji obsługi. Producent zastrzega sobie prawo do przeprowadzania zmian produktu w każdym momencie bez uprzedniego zasięgnięcia opinii. Wobec powyższego sugerujemy sprawdzać uaktualnienia.

 

1. WPROWADZENIE
Seria EF została zaprojektowana i skonstruowana na bazie Serii Ręcznego Wózka Podnośnikowo - Platformowego. Wyposażona w zasilacz sieciowy oraz wysokiej jakości bezobsługowy akumulator służy jako urządzenie do unoszenia i opuszczania ładunków. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca stanie się bardziej wydajna i efektywna. Wózek wykorzystywany może być w przemieszczaniu ładunków oraz w czynnościach załadowczo rozładowczych w zakładach przemysłowych, sieciach handlowych, szpitalach, magazynach, centrach logistycznych etc. Dzięki takim zaletą ja łatwość obsługi, bezpieczna konstrukcja, automatyka, urządzenie to staje się bardzo popularnym i wydajnym środkiem transportu wewnętrznego. Niskoprofilowe widły umożliwiają łatwiejsze operowanie paletą. Możliwość zamocowania dodatkowo platformy czyni to urządzenie bardziej wszechstronnym i użytecznym.

 

4. BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA
4.1 Używaj urządzenia na stabilnych i płaskich powierzchniach.
4.2 Nie przeciążaj urządzenia. Ładunek powinien być umieszczony stabilnie.
4.3 Po nieprzerwanej pracy urządzenia pod obciążeniem w celu schłodzenia jednostki napędowej należy wyłączyć ja na kilka minut. Zaniechanie wykonywania tej czynności może doprowadzić do uszkodzenia jednostki napędzającej.
4.4 Ładowanie baterii powinno rozpocząć się po stwierdzeniu jej rozładowania. Podłącz wtyczkę z lokalnego gniazda zasilania do ładowarki. Nie rozładowuj akumulatora całkowicie.
4.5 Nie dotykaj łańcuch ani żadnych podzespołów ruchomych.
4.6 Skrzynka elektryczna powinna być zamknięta podczas używania urządzenia.
5. PRZED UŻYCIEM
Jako seria EF Podnośnik jest dostarczony w całości i wyregulowany. Użytkownik przed uruchomieniem powinien:
5.1 Upewnić się że wszystkie części są kompletne. Jeśli stwierdzimy brak podzespołów lub ich uszkodzenie nie należy uruchamiać podnośnika i natychmiast skontaktować się ze sprzedawcą.
5.2 Sprawdzić skrzynkę elektryczna.
5.3 Upewnić się ze poziom leju jest odpowiedni i nie ma wycieków z jednostki hydraulicznej.
5.4 Upewnić się ze akumulator jest dostatecznie naładowany. Bateria powinna być naładowana. Jednakże może ona ulec rozładowaniu zanim trafi do ostatecznego odbiorcy . Podczas włączenia urządzenia, kiedy wskaźnik napięcia pokazuje 10.5V, lub podczas użytkowania wskaźnik sygnalizuje poziom skali 3 przy włączonym zielonym wskaźniku należy rozpocząć proces ładowania.
5.5 Włącz urządzenie i przeprowadź test unoszenia i opuszczania wideł bez obciążenia.
5.6 Przy włączonym urządzeniu i obciążonych widłach unieść je i opuścić w celu sprawdzenia układu hydraulicznego przed wyciekami.
5.7 Ładowarka powinna zostać umieszczona w bezpiecznym miejscu.

 

6. Obsługa
6.1 Unoszenie / Opuszczanie Wideł
6.1.1 Zaciągnij hamulec.
6.1.2 Włącznik (212) ustaw w pozycji ON, skala (214) zapali się lub poziom napięcia będzie pokazywał poziom ponad 10.5V.
6.1.3 Ustawienie włącznika (213) w pozycji LIFT, spowoduje unoszenie wideł. Zwolnienie przycisku spowoduje zatrzymanie wideł w zadanym położeniu. Widły nie powinny opuszczać się samoczynnie.
6.1.4 Ustawienie włącznika (215) w pozycji LOWER, spowoduje opuszczanie wideł. Zwolnienie przycisku spowoduje zatrzymanie wideł w zadanym położeniu. Widły nie powinny opuszczać się samoczynnie.
6.1.5 Aby przedłużyć żywotność pompy elektrycznej (207) należy zwalniać przycisk unoszenia wideł zaraz przed osiągnięciem maksymalnej ich wysokości.
6.1.6 Jednostka pompy jest wyposażona w zawór przeciwprzeciążeniowy. Kiedy ładunek jest powyżej 120% dopuszczalnego obciążenia widły nie porusza się.
6.1.7 Nie należy używać podnośnika nieustannie pod obciążeniem gdyż może to doprowadzić do przegrzania jednostki napędzającej.
6.1.8 Podczas przemieszczania urządzenia należy zwrócić uwagę by dystans pomiędzy widłami a podłożem był nie mniejszy niż 200mm.
6.1.9 Urządzenie powinniśmy prowadzić z ostrożnością i powoli a pod obciążeniem na możliwie jak najkrótszym dystansie.
6.1.10 W celu zachowania bezpieczeństwa urządzenie powinno zostać wyłączone a kluczyk ze stacyjki wyjęty.
6.2 Używanie ładowarki (222)
6.2.1 Po eksploatacji urządzenia w czasie poziom naładowania akumulatora (203) obniża się. Wskaźnik zaczyna świecić na zielono w skali na poziomie (3) lub wskaźnik napięcia pokazuje 10.4V, co oznacza potrzebę ponownego ładowania.
6.3 Wskaźnik czerwonej lampki wskazujący poziom <3 na wyświetlaczu lub wskaźnik napięcia pokazujący napięcie poniżej 10.4V, i związany z tym nagły spadek szybkości unoszenia oznacza ze ładowanie akumulatora musi rozpocząć się natychmiast. Jeśli nie nastąpi to natychmiast oznaczać to może skrócenie żywotności pompy oraz akumulatora co może potem doprowadzić do ich uszkodzenia.
6.3.1 Przed ponownym ładowaniem akumulatora proszę zapoznać się z instrukcja jego eksploatacji i użytkowania.
6.3.2 Przed podłączeniem ładowarki do źródła zasilania upewnij się że źródło to może zasilać ładowarkę. Następnie podłącz ładowarkę (218) do gniazda (153) skrzynki elektrycznej, ładowanie zacznie się automatycznie.
6.3.3 Podczas ładowania wydzielają się wodór i tlen dlatego należy ładowanie przeprowadzać w pomieszczeniu wentylowanym i z dala od ognia i źródeł jego powstawania.

 

7. CODZIENNE I OKRESOWE PRZEGLĄDY
7.1 Skontroluj raz w miesiącu każdy układ pod względem luzów na śrubach i nakrętkach.
7.2 Skontroluj raz w miesiącu podzespoły kół, systemu hydraulicznego, układu pompy elektrycznej pod względem zniekształceń, części zużyte i niepokojące dźwięki.
7.3 Raz w miesiącu dokonaj przeglądu mechanizmów unosząco - opuszczających jak również innych podzespołów elektrycznych.
7.4 Raz w miesiącu dokonaj przeglądu akumulatora i jego powierzchni pod względem wycieków i utrzymywania napięcia.
7.5 Raz w miesiącu dokonaj przeglądu złączy, nakładek, bezpieczników i innych komponentów elektrycznych pod względem poluzowania się ich.
7.6 Wymień olej hydrauliczny po pierwszych 20 godzinach użytkowania. Kolejne wymiany oleju należy przeprowadzać po 300 godzinach użytkowania. Jeśli podnośnik nie jest używany systematycznie olej można wymieniać po 18 miesiącach użytkowania.
7.7 Diagram wymiany lub uzupełniania oleju w różnych warunkach temperatur.
7.8 Podczas wymiany oleju tłok powinien znajdować się w najniższym położeniu, następnie należy otworzyć skrzynkę elektryczna, odkręcić śrubę pod pokrywą zaworu i śrubę łączącą silnik z pokrywa zaworu - sekcja pompy jest zdemontowana.
7.9 Wyczyść pokrywę zaworu i zbiorniczek oleju, następnie wypełnij go w 80% jego pojemności. Sprawdź uszczelnienia.
7.10 Złóż sekcje pompy.

Do pobrania
Marka
Symbol
310501
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel