Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
DOSTAWA GRATIS! 01539218 Pompa hydrauliczna łopatkowa B&C z przekazaniem napędu (objętość geometryczna: 67,5 cm³, maks. prędkość: 2500 min-1 /obr/min)
DOSTAWA GRATIS! 01539218 Pompa hydrauliczna łopatkowa B&C z przekazaniem napędu (objętość geometryczna: 67,5 cm³, maks. prędkość: 2500 min-1 /obr/min)
DOSTAWA GRATIS! 01539218 Pompa hydrauliczna łopatkowa B&C z przekazaniem napędu (objętość geometryczna: 67,5 cm³, maks. prędkość: 2500 min-1 /obr/min)
DOSTAWA GRATIS! 01539218 Pompa hydrauliczna łopatkowa B&C z przekazaniem napędu (objętość geometryczna: 67,5 cm³, maks. prędkość: 2500 min-1 /obr/min)

DOSTAWA GRATIS! 01539218 Pompa hydrauliczna łopatkowa B&C z przekazaniem napędu (objętość geometryczna: 67,5 cm³, maks. prędkość: 2500 min-1 /obr/min)

Rozmiar
5 548,50 zł
/ szt. brutto
Produkt po zamówienie
Produkt po zamówienie
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Dane techniczne pompy hydraulicznej łopatkowej

Objętość geometryczna:            67,5 [cm3] [cm3/obr]
Maksymalne natężenie przepływu Q**:     168,0 [dm3/min] [l/min]
Natężenie przepływu Q przy 1200 obr/min:   79,0 [dm3/min] [l/min]
Natężenie przepływu Q przy 1500 obr/min:   99,0 [dm3/min] [l/min]
Maksymalna prędkość obrotowa*:        2500 [min-1] [obr/min]
Minimalna prędkość obrotowa:         600 [min-1] [obr/min]
Maksymalne ciśnienie ciągłe:         210 [bar] 21 [MPa]
Maksymalne ciśnienie chwilowe (0,5s):    230 [bar] 23 [MPa]
Zakres ciśnień po stronie ssawnej:      -0,17 to 1,4 [bar]
Zakres temperatur pracy:           -10 - 70 [oC]
Lepkość cieczy (zakres maksymalny):     13 - 860 [cSt] [mm/s2]
Przyłącze tłoczne:              SAE 3000 PSI 1"
Przyłącze ssawne:              SAE 3000 PSI 2"1/2
Dokładność filtracji***:           10 [µm]
Wał z wpustem:                ø 25,37 [mm]
Przekazanie napędu:             SAE A 9T 16/32 DP
Masa:                    19,4 [kg]

*    Maksymalna prędkość obrotowa pompy zależy od lepkości cieczy roboczej i ciśnienia naprzyłączu ssawnym. W przypadku użycia estrów lub emulsji wodnych prosimy o kontakt.
**   Warości przybliżone.
*** Ciecz robocza to standardowy olej hydrauliczny na bazie mineralnej o klasach ISO 32, 46 lub 68. Dokładność filtracji to 25 mikronów lub dla olejów syntetycznych 10 mikronów. Możliwe użycie trudnopalnych cieczy hydraulicznych na bazie fosforoestrów i węglowodorów chlorowanych (HSC) Wymaga to jednak konsultacji dot. napędu i uszczelnień.
**** Nazwy innych producentów zostały wykorzystane jedynie w celach informacyjnych.

 

Pompy łopatkowe z przekazaniem napędu serii TQ i TV oszczędzają przestrzeń i koszt instalacji hydraulicznej eliminując liczbę silników i sprzęgieł do napędu pomp. Modele z przekazaniem napędu pozwalają także na swobodną aranżację układu hydraulicznego, jak np. sprzężenie na jednym wale pompy łopatkowej z innym rodzajem pompy zarówno o stałej jak i zmiennej wydajności.
Typ TQ przystosowano do układów, w których występują skoki ciśnienia, natomiast typ TV zaprojektowano do cichej pracy.

 

Pompa hydrauliczna łopatkowa (prawe obroty) to jednostka o stałej wydajności (wydatku), którą określa wielkość wkładu oraz prędkość obrotowa napędu. Cechy: objętość robocza 67,5 cm3/obr, prędkość obrotowa do 2500 obr/min, ciśnienie do 210 bar, przekazanie napędu do następnej pompy. Pompy łopatkowe TQ stosowane są głównie w maszynach mobilnych i przemysłowych, gdzie występują nagłe zmiany ciśnienia. Wersja z uszczelnieniami z NBR. Zalecany napęd bezpośredni współosiowy ze sprzęgłem elastycznym.

 

 
 
Technologia:

Rozwiązania techniczne pomp łopatkowych serii TQ określają zakres ich zastosowań przede wszystkim w hydraulice mobilnej, ale także w zastosowaniach przemysłowych, gdzie priorytetem nie jest niski poziom hałasu, a odporność na skoki ciśnień. Specjalna konstrukcja elastycznych płyt sterujących umożliwia kompensowanie rozszerzalności cieplnej wirnika i doskonale przeciwdziała nagłym zmianom ciśnienia. Ponadto komory przeciwciśnienia umiejscowione pomiędzy płytami elastycznymi, a obudową wkładu równoważą ciśnienie wewnętrzne. Dzięki temu gwarantowany jest optymalny luz pomiędzy wirnikiem a elastycznymi płytami, co zapewnia najlepszą sprawność objętościową.

Zalety:

 • wszechstronne zastosowania;
 • niewielkie wymiary;
 • wysoka i długotrwała sprawność objętościowa;
 • bardzo duża trwałość;
 • niski poziom hałasu.

Wersje i akcesoria:
Pompy hydrauliczne łopatkowe typu TQ02 dostępne są w pieciu wersjach o przepływach od 46,9 do 79 l/min przy 1200 obr/min i ciśnieniu 7 bar. Przyłącze tłoczne można ustawić w jednym z czterech kierunków. Dostępne są 2 wały: jeden z wielowypustem oraz jeden gładki z wpustem. Wszystkie pompy tej serii wyposażone są we wkłady o jednakowych wymiarach zewnętrznych w pełni wymienialne z wkładami Vickers ® i Bosch ®****.
Pompy hydrauliczne serii TQ dostępne są w trzech typach jednostrumieniowych (46,9 - 230 l/min przy 1200 obr/min) z maksymalnymi mocami przeszło 120 kW. Te wyjątkowo małe pompy dostępne są z przyłączami montażowymi wg norm SAE oraz przyłączami hydraulicznymi wg norm SAE. Dzieki temu pompy hydrauliczne serii TQ są łatwe w instalacji i gwarantują zamienność z innymi podobnymi pompami stosowanymi w układach hydrauliki siłowej, np. pompami PVQ, pompami VQ, pompami PFE oraz innymi****.

Warunki pracy:
Pompa hydrauliczna to najważniejszy element układu. Przypominamy, że żywotność pompy i jej parametry zależą bezpośrednio od jej warunków pracy, na które mają wpływ inne elementy układu: napęd, prędkość obrotowa, przełożenie i dopuszczalny moment obrotowy; objętość i pozycja zbiornika; typ i czystość cieczy roboczej; rodzaj zastosowań, cykl pracy itp. W przypadku pytań o przygotowanie właściwego układu do dobrej pracy pompy, prosimy o kontakt.

 

B&C group - włoski producent pomp łopatkowych mieści się w Modenie. Znajduje się tam dział administracji, zarządzania, zakupów, sprzedaży, planowania produkcji, dział badawczo-rozwojowy, magazyny, pakowanie i wysyłka. Bezpośrednia produkcja zlokalizowana jest w fabrykach we Florencji i Reggio Emilia. System jakości ISO 9001 utrzymywany jest we wszystkich trzech lokalizacjach.

Pompy i wkłady do pomp B&C są zamienne z odpowiednikami OEM firm Eaton-Vickers®, Bosch-Rexroth®, Parker-Hannifin® i Duplomatic®.* Każdy egzemplarz produktu sprawdzany jest na stanowiskach testowych zgodnie z odpowiednią procedurą systemu certyfikacji i kontroli jakości ISO 9001 w B&C. Firma współpracuje z B&C od 2008 r.
*Odpowiednie nazwy i znaki towarowe są zastrzeżone przez ich właścicieli i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.

Marka
Symbol
01539218
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel